Шчепан Рогановиќ (37) беше убиен утрово околу 9 часот во близина на Канли кула во Херцег Нови, пренесува Novosti.rs.

Според неофицијални информации, станува збор за продолжениe нa пресметкаta меѓу шкаљарскиот и кавачкиот клан.

Шчепан Рогановиќ е најстариот син на Ника Рогановиќ, кој беше убиен кон крајот на јули 2017 година. Неговиот брат Душко Рогановиќ во експлозија остана без нога, а неговиот братучед Владимир Рогановиќ беше убиен во Виена.

Полицијата го блокираше Херцег Нови и трага по сторителот.

Во тек е истрага.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде