Премиерот на Владата Оливер Спасовски одржува прес-конференција заедно со вицепремиерката задолжена за економски прашања и за координација со економските ресори Мила Царовска, министерката за финансии Нина Ангеловска, министерот за економија Крешник Бектеши и заменик министерот за труд и социјална политика Ѓонул Бајрактар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде