Во специјално направени бункери на улицата „Алпи“ во Скопје вчера полицијата пронајде 2,5 килограми хероин и повеќе видови оружје, три автоматски пушки, една снајперска пушка, два автоматски пиштоли со пригушувачи, рамки со муниција, една полуавтоматска пушка…

Оружјето, според МВР, потекнува од кривично дело тешка кражба од продавницата за оружје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде