Пожар избил на славот „Цунами“ на кејот на Сава, но немало експлозија и нема повредени, соопшти српското Министерство за внатрешни работи.

Пожарот е пријавен околу 17:20, а во интервенцијата учествуваат 31 припадник на противпожарната единица, а ангажиран е и противпожарен-спасувачки брод.

Гаснењето на пожарот е во тек.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде