Colin Farrell Wallpaper @ go4celebrity.com

Глумецот Колин Фарел ќе го глуми негативниот лик во филмот за Бетмен, Пингвинот. Ова го потврди режисерот Мет Ривс. Новиот филм под името „Одмазда“ во моментов се снима, а на „Твитер“ се појавија фотографи од сетот со ирскиот актер.

Покрај Колин, во филмот ќе глумат и Роберт Патинсон како Бетмен, Пол Дано како Ridler „Прашалникот“, Џон Туртуро како Карман Фалкон и Зое Кравиц како „Жената мачка“.

Филмот во кината ќе се појави на 25 јуни 2021 година.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде