Одличниот напаѓач на Лајпциг, Тимо Вернер би можел да се пресели во Англија, односно во редовите на актуелниот лидер Ливерпул.

Ливерпул е сега фокусиран на освојување на Премиерлигата и Јирген Клоп подготвува тим за следната сезона, па на лето ќе донесе нов напаѓач, а „Билд“ открива дека тоа е Вернер.

„Црвените“ планираат да платат 60 милиони евра за 23-годишниот напаѓач, кој во моментов го држи Лајпциг на прво место во Бундеслигата со неговит 20 погодоци.

Вернер се поврзуваше и со Баерн Минхен, но управата на баварскиот клуб порача дека тоа не е фудбалер зза клубот и не може да го замени Роберт Левандовски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде