Мојот имот пред 10 недели кога го погоди пожарот и утрово кога целиот викенд врнеше дожд, напиша актерот Расел Кроу на „Фејсбук“ со фотографијата што ја објави.

На фотографијата тој покажа како изгледал неговиот имот по пожарот што го погодил, а како по дождот. Може да се види целосна трансформација, од целосно изгорена земја и шума до прекрасна зелена површина, која почнала повторно да буи по дождот.

Неговата инспиративна фотографија собра над 25.000 лајка и речиси 2.000 коментари.

Многумина му напишале дека му се благодарни на Бога за дождот и дека се воодушевени што Австралија почнала да закрепнува од пожарите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде