Спротивно на сите препораки, околу илјада луѓе во редица се собрале самоиницијативно да направат тест за присуство на корона вирус, откако утрината беше објавено дека има нови 7 случаи заболени од КОВИД 19.

Како што објави novosti.rs, пациентите трпеливо чекаат, а медицински лица внатре им земаат брис.

Во Србија има 12 потврдени случаи на заразени од овој вирус. Шест од нив се наоѓаат на Инфективната клиника во Белград, 4 во Ниш и две лица во Нови Сад.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде