Една од најуспешните дабл-тенисерки во светот, Американката Бетани Матекс Сендс, која во кариерата освои и златен медал на Олимписки игри и дури девет гренслем трофеи во дабл или микс дабл објави провокативна фотографија.

Покрај успешната дабл кариера, таа има и солидна сингл кариера, зашто освои пет ИТФ титули, а исто така во синг беше и 30. тенисерка во светот, па во добро расположение ја чека следната сезона.

Тоа може да се види и по нејзината активност на социјалните мрежи, кад ешто објави како одмара во националниот парк Јелоустоун, каде што сакаше да се ослободи, па во еден момент ги покажа своите гради.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде