На социјалните мрежи се појави срамно видео од малтретирањето од страна на косовската полиција.

Оваа жена носела српско знаме на грбот, меѓутоа на мостот ја запрела патролата на косовската полиција и како што пренесува Косово прес, после кратко сослушување жената била приведена.

Медиумите пренесоа дека жената била на пат кон гробот на своите родители, а пред тоа доживеала малтретирање и била соочена со повеќе полициски припадници на косовската полиција која не и дозволиле да го премине мостот.

Жената изјавила дека не гледа зошто некого би провоцирала со знамето на Србија, кога албанското знаме кој е окитен јужниот дел од градот не провоцира никого, пренесе косово онјалн.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде