дома автори мислења од Admin 2 Admin 2

Admin 2 Admin 2

13178 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Каде ни оди половина од животот?

Сите сме ние привремено на овој свет. Една драгоцена работа научив во мојот живот, a тaa e: Сакајте, почитувајте, ценете, бидете морални и вложувајте...

Научи да кажеш “НЕ”

Научи да кажеш НЕ. Научи се да одбиеш нешто кога не сакаш. Научи ги другите да те ценат со тоа што ќе се цениш...

Како да ја пронајдеме среќата во нас?

На овој свет сите сме родени со посебни единствени вредности, некој математички способности, некој уметнички, некој за пишување, некој за говорење, некој за една...

Затворена порнографската група на „Телеграм“, избришани се сите членови

Повеќе не постои порнографската група на „Телеграм“ во која имаше над 7.000 членови, а се постираа фотографии и видеа од девојки од Македонија. Избришани...

Во Србија уапсен македонски државјанин со 6,5 килограми хероин

– Припадници на Управата за криминалистичка полиција при српското Министерството за внатрешни работи во соработка со Царинската управа на Србија, запленија 6,5 килограми хероин,...

Српскиот стилист и диџеј Срѓан Швељо уапсен за педофилија

Стилистот и диџеј Срѓан Швељо е уапсен под сомнение дека сексуално вознемирувал и злоупотребувал малолетни лица, пренесува хрватски „Индекс“ повикувајќи се на српските медиуми. Швељо...

„Тојота” ја прекинува работата во Кина поради коронавирусот

Производството во фабриките на „Тојота” во Кина е прекинато најрано до 10 февруари, а причина е опасноста од ширење на коронавирусот. Работата е прекината во...

Евакуиран цел „Сити мол“ по дојава за бомба

Поради дојава за бомба, вработените и посетителите во трговскиот центар „Сити мол“ во моментов се евакуирани. Им било соопштено да го напуштат трговскиот, по...

Боки 13: Каде да ја пријавам обвинителката Русковска за корупција од...

Бојан Јовановски-Боки 13 на денешното рочиште за случајот „Рекет“ истакна дека ќе најави 19 кривични пријави. -Она што би сакал пред овој суд и јавност...

Убиен офицерот на ЦИА кој му пресуди на Сулејмани? Иран: Беше...

Иранските медиуми денеска пренесуваат дека високиот офицер на американската ЦИА, Мајкл Д‘Андреа, за кој се смета дека го организирал убиството на иранскиот генерал Касем...

Ѕид на Срамот

ШОКАНТНО: Близок пријател на Штипските тепачи: Обвинителството и МВР да истражат...

До редакцијата на Прес Центар стигна имејл од име и презиме познато на нашата редакција во кој се вели: Почитувани, Ве известувам да ги...

ПОПУЛАРНО