дома автори мислења од Автор

Автор

1129 ПОСТОВИ 9 КОМЕНТАРИ

Владина седница денес во Штип, ама без вклучени топли радијатори,министрите на...

Владата на Република Северна Македонија денешната редовната 4-та седница ќе ја одржи во Штип како четврта од серијата седници што се одржуваат во 10...

ФОТО: Сдсмовците Костадин Костадинов и Љупчо Николовски преминаа во опозиција!

Екс градоначалникот на Струмица и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов, заедно со секретарот Љупчо Николовски денес сликани на карневал со лидерот на опозицијата Христијан...

Скопје: Марихуана (Канабис) ќе има низ целиот град, Зелено – Зелено?!

Бесни на актуелната власт, проиводителите на марихуана ќе ја истурале среде центар на Скопје. Така барем утрото најави еден од производителите на истата. Со овој...

Новиот закон за царина удира по џебот на сиромаштијата

Царина демантира дека со новиот данок за моторни возила, луксузните автомобили ќе поевтинат, а поевтините ќе поскапат. Медиумите не ја дале реалната слика на...

Македонскиот документарец „Медена земја“ со две историски номинации за Оскар!

Македонскиот документарен филм „Медена земја“ е номиниран во две категории за најпрестижните филмски награди во светот: најдобар документарен филм и најдобар интернационален филм. Не една,...

СКАНДАЛ: Во Србија мртвородено дете стручњаците го прогласија за „Медицински отпад“,...

Балканот се соочува со најголемиот прoблем - „мртво“ или продадено дете. Родителите бараат да си го видат детето кое се родило, од медицинските стручнаци...

Марија Бошковска-Јанковски да си поденесе оставка нели дозолува да Емил Гусар...

Фан страната на социјалната мрежа Фејсбук на Централен регистар на Република Северна Македонија е хакирана,соопшти директорката на централен регистар Марија Бошковска Јанковски. Епа почитувана директорке...

ВИДЕО: Како да заспиете за пет минити – погледнете …

https://youtu.be/QvGdIXagXyA Иако речиси секоја возрасна личност не спие доволно, поради некоја причина, голем број луѓе не можат воопшто да заспијат навечер. А, ова може да...

Ништо ново и од Шоиќ-Чулев: Советникот на Јанкуловска – Ристо Ставревски...

Дванаесет позиции во МВР денеска добиваат нови началнички и раководни позиции по предлог на министерот за внатрешни работи во техничката влада Наќе Чулев. 1. Досегашниот...

УЈП подготви три кривични пријави за фирми поврзани со „Рекет“

УЈП подготвила три кривични пријави за фирми кои се поврзани со случајот „Рекет“ и кои треба наскоро да бидат процесуирани. Станува збор за невладината...

Ѕид на Срамот

Невернички циркус.

Неверници немаат мерка.Направија циркус од традицијата вадење на Светиот крст од водите во реката Брегалница.Темна дамка на централната свеченост за Водици на Камениот мост...

ПОПУЛАРНО