дома автори мислења од Автор

Автор

339 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Заев: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се плашат од избори, тоа е последица...

Опозицијата се плаши од избори, има чувство дека ќе загуби, дека ќе бидат казнети нивните погубни политики, истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев, на...

Мартин Вучиќ: Не можеме ниту да го испpaтиме тaткo ми како...

Веста за cмpтта на неповторливиот Драган Вучиќ утрово ја потpeсе македонската јавност. На социјалните мрежи почнуваат да се нижат пocледни поздpaви, cвeдoчejќи за тpaгата...

Филипче: Вучиќ имаше многу тежок наод на белите дробови и му...

Драган Вучиќ бил примен на Инфективната клиника пред осум дена и од тогаш бил лекуван на интензивна нега, објави министерот Венко Филипче. Министерот упати...

Булеварот „Х.Т.Карпош“ ќе се пушти во сообраќај

Скопје добива нов булевар во северниот дел на градот кој ќе овозможи со автомобил од центарот на градот до обиколницата да се стига за...

КОВИД-19 ВО МАКЕДОНИЈА: Досега заразени 1.506 лица, починаа 82, оздравени 852,...

Во моментов во земјава се активни 572 случаи на заболени лица со корона вирус. Досега се излекуваа 852, а починаа 82 лица. Од извршени...

36-годишен маж пронајден мртов во куќа во Прилеп

Вчера во 12.35 часот било пријавено дека во Прилеп, во руинирана куќа на ул.„Кузман Јосифовски-Питу“, бил пронајден починат И.С.(36) од Велес. Од страна на лекар...

Со хуманитарен конвој во земјава вратени 102 студенти од Турција

Министерството за надворешни работи соопшти дека 102 студенти од земјава кои студираат на универзитети во Турција биле успешно вратени во Македонија. Споерд МНР, ова е...

Во Зоолошката градина во Скопје пронајдена експлозивна направа

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека вчера попладнево во кругот на Зоолошката градина во Скопје била пронајдена експлозивна направа. – На 01.05.2020 во 14:30...

ФИЛИПЧЕ: Полека ја добиваме битката со корона вирусот, Потврдени се 15...

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 45 оздравени пациенти. Во дел од градовите каде имаше заболени од КОВИД-19 веќе нема активни случаи. Полека ја добиваме...

Филипче: Датум за избори ќе има само кога Комисијата за заразни...

Датум за избори ќе има само кога Комисијата за заразни болести ќе го одобри тоа, истакна министерот за здравство Венко Филипче при денешното гостување...

Ѕид на Срамот

Лекарка дала лажна потврда на четири лица за да шетаат за...

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против С.K.(48) од Делчево и С.З.(50) од с.Панчарево, пехчевско, поради постоење основи на сомнение за...

ПОПУЛАРНО