дома автори мислења од Автор

Автор

339 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Филипче им се заблагодари на колегите кои во овој вонреден период...

Министерот Филипче со Фејсбук статус упати благодарност до неговите колеги кои неуморно водат битка со пандемијата со цел зачувување на јавното здравје. Министерот сподели и...

Во специјално направени бункери пронајдени автоматски пушки, пиштоли и хероин

Во специјално направени бункери на улицата „Алпи“ во Скопје вчера полицијата пронајде 2,5 килограми хероин и повеќе видови оружје, три автоматски пушки, една снајперска...

СДСМ: Целото дејствување на Наќе Отсјај е во функција на Мицкоски...

„Додека државата е посветена на борба против коронавирусот, додека граѓаните се солидаризираат и си помагаат, Наќе Отсјај преку режимски структури во МВР се обиде...

Чулев: Заради физичкото здравје на граѓаните, добро е полицискиот час да...

Како Министерство за внатрешни работи утврдивме дека свеста кај граѓаните е се поголема и генерално се почитува одлуката на Владата за ограничување на движењето....

Оздравеа уште 69 пациенти, новозаразени се 29, а починаа уште четворица

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 69 оздравени пациенти. – Скопје 18 – Куманово 36 – Дебар 1 – Штип 1 – Велес 10 – Гевгелија 1 Во изминатите 24 часа...

Некои пациенти со ковид-19 и со потпис одбиваат болничко лекување, а...

Нема пациент со ковид-19 кој не е примен во болница. Некаде и сами пациенти, со потпис, одбиваат да бидат примени, сакајќи лекување во домашни...

Бочварски повика опозицијата да не манипулира за набавките на ЈП ,,Исар”

Средствата кои се планирани за набавка на делови за машината за метење од страна на штипското комунално претпријате „Исар” не се потрошени, какошто тврди...

Филипче: Сите институции да соработуваат за да се открие вистината за...

Министерот за здравство Венко Филипче кој пред неколку недели изјави дека случајот во Велес е затворен и нема потреба од дополнителна истрага, денеска го...

Судот им изрече пресуда на двајцата штипјани кои брутално тепаа девојка

На двајцата штипјани кои брутално натепаа девојка, судот им изрече казна затвор од две години и шест месеци. Пресудата е изречена од штипската судијка...

Уписите во средните училишта според предвидените рокови

Министерот за образование и наука Арбр Адеми денеска информираше дека уписите во средните и во основните училишта ќе се одвиваат според роковите. Конкретно, за...

Ѕид на Срамот

Лекарка дала лажна потврда на четири лица за да шетаат за...

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против С.K.(48) од Делчево и С.З.(50) од с.Панчарево, пехчевско, поради постоење основи на сомнение за...

ПОПУЛАРНО