дома автори мислења од Автор

Автор

339 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

УХМР издаде метео-предупредување: Невреме во Македонија – Можен е и град

Следува период на променливо облачно и топло време со сончеви периоди. Во попладневните часови повремено ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер....

УСТАВЕН СУД: Бевме едногласни за платите

Уставниот суд, по повод вчерашното соопштение на Владата по однос на одлуката на Судот за поведување постапка за оценување на уставноста и законитоста на...

Димитриевски: Длабоко сум разочаран од изјавата на портпаролот на СДСМ и...

Фејсбук статус на градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски: Од 1995г. се водам по начелата на мојата партија за демократија, еднаквост, отчетност, одговорност… и во тој...

Марковски: Ако има втор пик, тогаш овие мерки се бесмислени

Инфектологот Вело Марковски во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 рече дека во моментов одлично поминуваме со корона вирусот, но доколку се очекува втор...

Филипче: Имаме причина за славење, пациентка во Прилеп на 85 години...

Денеска сите имаме голема причина за славење – пациентка во Прилеп на 85 години го победи вирусот ковид-19!, информира денеска на својот фејсбук профил...

Чулев: МВР изврши истрага, снимката од Мицкоски во теретаната е стара

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при Министерството за внатрешни работи постапуваше по допрен глас од страна на социјалните мрежи, односно...

Филипче: Свадби ќе има ама според одредени протоколи

По завршувањето на корона епидемијата ќе почнат да се прават и свадби. Животот постепено ќе се нормализира, но и понатаму ќе се одвива според...

Нема тридневен карантин за првомајските празници

За време на претстојните првомајски празници движењето на граѓаните во земјава нема да биде толку ограничено како што беше за Велигден. Имено, Владата соопшти дека...

Рано е за укинување на полицискиот час, вели Филипче

Рано е сѐ уште за целосно укинување на полицискиот час и таа мерка ќе остане во сила и во деновите по Првомајските празници, изјави министерот...

Нови 22 случаи со Ковид-19, вкупно 1.421 заболени, шест починати и...

Шест жртви, 22 новозаболени и 36 оздравени пациенти е билансот на епидемијата на коронавирусот во Македонија во последното деноноќие. Двајца пациенти од Прилеп починаа...

Ѕид на Срамот

Лекарка дала лажна потврда на четири лица за да шетаат за...

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против С.K.(48) од Делчево и С.З.(50) од с.Панчарево, пехчевско, поради постоење основи на сомнение за...

ПОПУЛАРНО