дома автори мислења од Автор

Автор

339 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

МИЛОШОСКИ СО ОГРОМЕН СКАНДАЛ! Аудиo од Заев: Mу помагавме лично на...

Антонијо Милошоски на собраниската Комисија за европски прашања штотуку презентираше аудио снимка на кој по се изгледа може да се препознае гласот на екс...

Сведок од „Насилство во Центар“: Добив насока да ја читам книгата...

Томислав Лазаров, поранешниот советник од ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Општина Центар денеска во судска сала на рочиштето за случајот „Насилството во Центар” кој за...

Турција „окована“ во студ и мраз: Измерни минус 28 степени (ФОТО/ВИДЕО)

Во Сивас, северо-источна Турција, температурите се спуштија дури на минус 28 Целзиусови степени. Студеното време и неповолните временски услови кои го зафатија Сивас во последниве...

Околу 10 илјади граѓани чекаат нови патни исправи, но МВР нема...

Околу 10.000 граѓани чекаат да им бидат издадени нови пасоши, но овој документ го нема. Алсат дознава дека резервите со пасоши се при крај,...

На инаугурацијата на Милановиќ химната ќе ја пее Јосипа Лисац

Тимот на Зоран Милановиќ потврди дека Јосипа Лисац ќе пее на неговата инаугурација. Хрватската музичка дива ќе ја изведе химната на Република Хрватска на...

Затворени училиштата и градинките во Војводина поради епидемија на грип

Покраинскиот секретаријат за здравство на Војводина донесе одлука да ја прекине работата на предучилишните и училишните установи на територијата на АП Војводина поради широко...

Хаг демантира: Веста за смртта на Ратко Младиќ е лажна

Хашкиот трибунал попладнево информира дека веста за смртта на генералот Ратко Младиќ е неточна, пренесува „Спутник“. Таа информација ја пренесоа многу медиуми повикувајќи се на објавата на „Твитер“ наводно...

Невестата избега: Се појави поранешната на младоженецот во венчаница и направи...

Невестата во солзи, гледа како венчавката ја уништува нејзината соперничка. Видео кое стана хит на социјалнте мрежи, а снимено е во Кина покажува една необична...

Боки 13: Комуникацијата со Кичеец е клучна во „Рекет“, а вие...

Вештачењето на мојот телефонот е селективно, во име на вистината барам да ми биде доставена целосната комуникација со Зоран Милевски Кичеец која е клучна...

Ѕид на Срамот

Лекарка дала лажна потврда на четири лица за да шетаат за...

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против С.K.(48) од Делчево и С.З.(50) од с.Панчарево, пехчевско, поради постоење основи на сомнение за...

ПОПУЛАРНО