дома автори мислења од Eftimija

Eftimija

2855 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Албански емигрант во САД осуден на 22 години затвор поради тероризам

Албански емигрант, кој имал и државјанство на САД а живеел во Бронкс, е осуден на 22 години затвор, откако го признал обвинението за тероризам. –...

Нов скандал во Министерството за одбрана: Лице со безбедносен ризик поставен...

Министерството за одбрана продолжува со низата скандали предводени од министерката Радмила Шеќеринска. Со катастрофалната нова структура на сили, со која се згасна Полкот за...

Четворица убиени во пукање кај претседателската резиденција во Мексико

Четири лица загинаа, а две други се повредени во пукање во близина на мексиканската национална палата, претседателска резиденција во историскиот центар на главниот град,...

Нов земјотрес во Албанија од 4,2 степени по Рихтер

Нов земјотрес со јачина од 4,2 степени e регистриран во Албанија, а потресот се почувствувал и во Црна Гора. Земјотресот бил регистриран од страна...

Пожар во фабрика во Њу Делхи, 43 жртви

Најмалку 43 лица загинаа денеска во пожар во шесткатна фабрика во Њу Делхи, кој избил додека работниците спиеле, соопштија владини претставници. Според наводите на локалните...

Науката докажа: Оние кои во младоста слушале хеви-метал музика станале среќни...

Истражувачите дошле до заклучок дека учеството во т.н. маргинални култури може само да го подобри развојот на идентитетот во проблематичната младост. Научниците докажале и...

Дознајте што сè може да побараат гостите во луксузните хотели: Следуваат...

Најексклузивните хотели во светот нудат и најдобра услуга. Тие може да ви резервираат маса во најбараните ресторани во градот, да ви подготват идеален план...

Најмногу парови прават веридба во декември, а ова се трите најпопуларни...

И покрај тоа што Валентајн е празникот на 1љубовта, најмногу парови прават веридба на еден друг празник кој што се приближува. Станува збор за Божиќ, барем според анализите...

ШОК ВИДЕО ОД КОСОВО: Полицаец малтретира србинка на улица во Косовска...

На социјалните мрежи се појави срамно видео од малтретирањето од страна на косовската полиција. Оваа жена носела српско знаме на грбот, меѓутоа на мостот ја...

Миграни убија мечка заштитена со закон во Хрватска (ФОТО)

За тоа дека мигрантите кои секојдневно настојуваат да ја преминат хрватската граница се вооружени и опасни говори и најновата објава на Фејсбук. Во неа тројца...

Ѕид на Срамот

Нов скандал во Министерството за одбрана: Лице со безбедносен ризик поставен...

Министерството за одбрана продолжува со низата скандали предводени од министерката Радмила Шеќеринска. Со катастрофалната нова структура на сили, со која се згасна Полкот за...

ПОПУЛАРНО