дома автори мислења од press

press

840 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

ВИДЕО: Ова е последната снимка на Шабан Шаулиќ, неколку часа пред...

Светот остана без кралот на народната музика Шабан Шаулиќ, кој загина во сообраќајна несреќа во Германија, која ја доживеа после настап во ноќен клуб. Во...

Утре започнува судењето за нелегалното финансирање на ВМРО-ДПМНЕ

Утре во Основниот суд Скопје 1 треба да почне судењето за предметот „Талир“ на специјалното јавно обвинителство за незаконското финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ. Обвинети се...

ОМ: ВМРО-ДПМНЕ избра поранешен министер на СДСМ – СОРОС кандидат за...

Со партиски избор на навидум надпартиски кандидат, се прави обид за повторување на „методот Иванов“од 2009 година. Тогашната академската заедница го иницира и се...

МВР ОФИЦИЈАЛНО ФОТОГАЛЕРИЈА: Уапсен Началникот на СВР ШТИП Љупчо Трајковски за...

На 15.02.2019 година, од страна на Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе, во Сектор за криминалистички истраги, при Одделот...

„Пелистерка“ го предложи Миле Зечевиќ, советникот на Заев, за член на...

Адвокатот и советникот на премиерот Миле Зечевиќ е предложен за независен член на Надзорниот одбор на Стопанска банка Битола на наредното Собрание на акционери...

АЛАРМ од Американска Aмбасада: Постои зголемен ризик од терористички напад во...

Од Американската амбасата информираат дека постои зголемен ризик од терористички напади од ИСИС во Северна Македонија. ИСИС има намера да ги напаѓаа граѓаните, вклучувајќи...

Штипски полицаец криумчарел мигранти, закон против закон!

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во координирана акција со Министерството за внатрешни работи пресече организиран канал за криумчарење мигранти. Надлежен...

Хасани: И покрај извршените две операции на 20-годишната девојка, состојбата е...

Извршени се две хируршки интервенции кај 20-годишната девојка која се здоби со тешки повреди на ногата во автобуската сообраќајна несреќа, но и покрај тоа...

МВР ВО АКЦИЈА: Уапсени подржувачи на ИСИС во Македонија, запленети повеќе...

Министерството за внатрешни работи по претходно разменети оперативни сознанија со партнерска земја, во врска со потенцијални планови и намери за извршување на терористички акт...

Добивме нова Антикорупциска комисија, но не и информации, последната информација на...

Баџанакот на Талат Џафери – Нури Бајрами – заедно со останатите колеги антикорупционери ќе го разгледува вработувањето на ќерката на собранискиот спикер во ЕЛЕМ....

Ѕид на Срамот

ШОКАНТНО: Близок пријател на Штипските тепачи: Обвинителството и МВР да истражат...

До редакцијата на Прес Центар стигна имејл од име и презиме познато на нашата редакција во кој се вели: Почитувани, Ве известувам да ги...

ПОПУЛАРНО