дома автори мислења од Trajce

Trajce

9753 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Млади до 23 години ќе добиваат додаток од 3.000 денари за...

Собранието вечерва го донесе Законот за младински додаток по скратена постапка, кој предвидува на млади до 23 години по завршување на средно образование да...

Монета во чест на “Квин“.

Британската Кралска ковачница издаде метална паричка во чест на покојниот Фреди Меркјури и другите членови на рок-групата „Квин“. „Ова е еден ‘кој би рекол’ момент....

Кинески изум:Фрлааат свињи со банџи.

Нова атракција во еден кинески тематски парк, предизвикала бес кај јавноста, бидејќи е крајно несекојдневна и сурова. Имено, на социјалните мрежи се појави снимка на...

Америка ја загуби доминацијата во облакодери.

Облакодерите се американска иновација, првпат изградени кон крајот на 19-тиот век во Чикаго (1885 година), а потоа и во Њујорк. Но, денес САД не...

Гатузо со пофални зборови за Елмас.

Наполи ја прекина серијата слаби резултати елиминирајќи го бранителот на трофејот, Лацио, од Купот на Италија, натпревар на кој во второто полувреме во игра...

Мартинели не чинел за Јујнајтед.Во Арсенал вистинска ѕвезда

Бразилскиот напаѓач Габриел Мартинели денес е една од главните теми во англиските медиуми после одличниот настап во вчерашното дерби помеѓу Челзи и Арсенал. Арсенал со...

Ултимејт фајт во американска кошарка

Тешка завршница имаше дуелот меѓу локалните ривали Канзас и Канзас Стејт во рамките на кошаркарската НЦАА лига.На секунда пред крајот, кога победникот веќе беше...

Норвешка, Шпанија, Словенија и Хрватска во борба за медал.

Европското првенство во машка сениорска конкуренција ги доби четирите патници во Стокхолм, Шпанија, Хрватска, Норвешка и Словенија, а интересно е дека за екипите од...

Дрецун тврди, во Македониија постои огромен шпионски центар на Бугарија.

Еден од најблиските помошници на српскиот претседател Александар Вучиќ, претседателот на парламентарната комисија за Косово, Милован Дрецун, упати скандалозно обвинување против Бугарија. На провладината...

Пендаровски во Израел

Претседателот, Стево Пендаровски, кој во Ерусалим ќе учествува на Форумот по повод Меѓународниот ден за сеќавање на Холокаустот 27 јануари и 75-годишнината од ослободувањето...

Ѕид на Срамот

Невернички циркус.

Неверници немаат мерка.Направија циркус од традицијата вадење на Светиот крст од водите во реката Брегалница.Темна дамка на централната свеченост за Водици на Камениот мост...

ПОПУЛАРНО