Екс директорот на УБК Сашо Мијалков од судија од претходна постапка доби уште една мерка притвор од времетраење од 30 дена. Овој пат таа се однесува на случајот „Империја“ за кој е обвинет и бизнисменот Орце Камчев. По оваа одлука на Кривичниот суд, Мијалков и да го ослободат по случајот „Тврдина – Таргет“ тој и понатаму ќе остане во притвор во Истажниот затвор Шутка. Од извори на Прес Центар вчера попладне на Мијалков од страна на затворските стражари му се одземани два мобилни телефони и бил однесен во кривичниот суд Скопје 1. Неофицијално екс шефот на тајната полиција спремал бегство?!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде