дома тагови Top

таг: top

Владина седница денес во Штип, ама без вклучени топли радијатори,министрите на...

Владата на Република Северна Македонија денешната редовната 4-та седница ќе ја одржи во Штип како четврта од серијата седници што се одржуваат во 10...

Пингвини во Берово.

Скоро во целата држава утринава температурите се под нулата. Најстудено е во Берово каде се измерени -13 степени, а најтопло во Дојран и Гевгелија...

Близнаци тормозат цел блок во “Аеродром“.

Станарите од зградата на улицата “Коста Новаковиќ” во населбата Аеродром, со години се жртви на непресметливо однесување на двајца 29-годишни близнаци кои живеат во...

Момчињата од Заечар, допуштија девојка да го фати Светиот крст.

Помеѓу дваесетте пријавени учесници за фаќање на крстот имало и една девојка, а кога епископот Иларион го фрлил светиот крст во водите, момците џентлменски...

Револтиран граѓанин го искрши стаклото на ЕВН – ЕВН: Клиентот не...

Револтиран дека му ја исклучиле електричната енергија, Ќаил Бериша од Бутел со камен фрлил кон наплатниот пункт во Бутел, при што го скршил стаклото....

Целата јавност ќе биде изненадена од позадина и вистината за предметот...

По долга пауза се обратија екс вработените во 1ТВ преку нивната официјална ФВ страна, иако официјален автор на објавата нема. Во објавата се вели дека вистината...

Законот за дивоградби и Законот за тутун, пред пратениците.

Во Собранието на Република Северна Македонија денеска седници ќе одржат комисиите за транспорт, врски и екологија, за земјоделство, шумарство и водостопанство, за труд и...

Детектор:62% од граѓаните цени дека не е соодветна борбата против загадување.

Речиси две третини од граѓаните сметаат дека во државата нема соодветен пристап за справување со загадувањето на воздухот, покажува последното истражување на јавното мислење...

Албанија, Црна Гора и Македонија имаат најмногу затвореници.

Албанија, Црна Гора, Србија и Македонија имаат рекорден број на затвореници во регионот. Ова го покажуваат податоците на Евростат, според кои во регионов Албанија е земја...

Невернички циркус.

Неверници немаат мерка.Направија циркус од традицијата вадење на Светиот крст од водите во реката Брегалница.Темна дамка на централната свеченост за Водици на Камениот мост...

Ѕид на Срамот

Невернички циркус.

Неверници немаат мерка.Направија циркус од традицијата вадење на Светиот крст од водите во реката Брегалница.Темна дамка на централната свеченост за Водици на Камениот мост...

ПОПУЛАРНО